Brukanje se nastavlja: TSC ponovo ubedljivo poražen!
TSC ponovo i bez boda, Foto: Starsport

liga konferencija

Prosto neverovatno, ali istinito

Objavljeno: 23:12h

Fudbaleri TSC-a poraženi su od Legije u Bačkoj Topoli rezultatom 0:3 u utakmici 2. kola Lige konferencija.

Poljski klub je dominirao u Bačkoj Topoli i sasvim zasluženo ubedljivo slavio.

Strelci za Legiju bili su Kapuška u 11., Lukinjaš u 47. i Hodina u 62. minutu.

Legija je povela u 11. minutu golom Bartoša Kapucke. Nakon centaršuta Lukinjasa sa leve strane, loše je reagovala odbrana TSC-a i Kapucka je sa oko šest metara neometan prosledio loptu u mrežu.

Nakon dva minuta igre u nastavku gosti su duplirali prednost. Nakon gužve u šesnaestercu najbolje se snašao Lukinjas i postigao pogodak.

U 62. minutu Legija je stigla i do trećeg gola. Nakon asistencije Vinagre, Kacper Čodina je zatresao mrežu domaćina.

Domaćin je nešto pokušavao, ali nije stvorio nijednu pravu priliku tokom 90 minuta i bio je potpuno bezopasan.

Gosti su bili mnogo konkretbniji i propustili su priliku da zabeleže još ubedljiviju pobedu.

Legija je tako upisala i drugu bobedu i ima maksimalnih šest bodova nakon ovog kola, dok je TSC bez bodova prikovan za samo dno.

U narednom kolu 7. novembra TSC dočekuje Lugano,dok će Legija ugostiti Dinamo iz Minska.